KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Rakouská policie na základě zákazu zahalování obličeje pokutovala muže v převleku žraloka

Rakousko se potýká s novým zákonem, který zakazuje zahalování obličeje na veřejnosti. I když je zákon dle veřejnosti zaměřen hlavně na muslimské závoje, dotýká se i dalších obličejových pokrývek. Jeden z incidentů se tak už krátce po zavedení zákazu dostal na titulní strany novin, když policie pokutovala muže převlečeného za žraloka. 

...

Muž si odmítl kostým sundat, protože vykonával „svou práci“

Nejnovější případ vyvolal v Rakousku rozruch poté, co policie na základě zákazu pokutovala muže, jenž se po ulici promenádoval v kostýmu maskota. Muž byl oblečen do žraločího kostýmu jakožto maskot vídeňského prodejce elektroniky McShark, aby nalákal zákazníky ke koupi nového produktu od firmy Apple.

Nicméně na místo zákazníků na sebe převlečený muž upoutal pozornost policie. Strážníci jej požádali, aby si žraločí masku sundal, a to pod pohrůžkou pokuty. Muž odmítl vyhovět, přičemž policii řekl, že jen „dělá svou práci.“ Promotér nakonec podle svého zaměstnavatele pokutu opravdu dostal.

„Dnes jsme byli přítomni u otevírání jednoho z našich obchodů a náš maskot dostal kvůli novému zákonu od vídeňské policie pokutu. Život není jednoduchý,“ uvedla firma McShark na svém Facebooku. Ředitel firmy Eugen Prosquill následně uvedl, že neočekával, že by se zákaz vztahoval i na maskoty. „Byla by to škoda, kdyby už zde nemohli být žádní další maskoti,“ řekl Prosquill.

Výjimku v zákazu tvoří masky používané ze zdravotních důvodů či karnevalové kostýmy

Kontroverzní zákaz, který vstoupil v platnost začátkem tohoto měsíce, je obecně vnímán jako zákaz islámských oděvů - burky či nikábu. Úřady tvrdí, že je tato legislativa „nábožensky neutrální,“ a že se zaměřuje na jakékoliv jiné pokrývky hlavy, které zakrývají tváře na veřejnosti.

Zákaz by také mohl ovlivnit sportovní (například lyžařské) masky, chirurgické masky či párty masky. Zákon nezahrnuje pokrývky obličeje používané z lékařských nebo bezpečnostních důvodů, stejně jako masky používané při pouličních karnevalech nebo jiných kulturních akcích. 

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek