KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Rakouské město odmítá po brutálním znásilnění 15leté dívky přijímat další uprchlíky

Starosta města Tulln v Dolních Rakousech oznámil, že již nebude přijímat žádné další uprchlíky ani žadatele o azyl. Zákaz přichází v reakci na sexuální zneužití teenagerky, z kterého je obviněna skupina uprchlíků.

...

Starosta prosazuje proti kriminalitě migrantů „nulovou toleranci“

Tulln nebude přijímat žádné další uprchlíky ani žadatele o azyl „až do odvolání“. Starosta města Peter Eisenschenk tuto zákaz v týdnu představil všem hlavním autoritám v regionu, informovaly o něm místní media.

„Vůči kriminálním žadatelům o azyl, kteří zneužívají právo, zatímco jsou našimi hosty, máme nulovou toleranci. Ve světle toho, co tito zločinci udělali oné dívce, požadujeme tvrdé použití zákonů,“ řekl starosta pro Heute News.

Žádní uprchlíci ani žadatelé o azyl nebudou moci do města vstoupit, zatímco je incident vyšetřován. Eisensechenk rovněž požádal ve věci tohoto zločinu o slyšení v parlamentu.

Tři muži jsou podle Austria Press Agency (APA), která citovala policejní zdroje, podezřelí z „brutálního znásilnění“ 15leté dívky na konci letošního dubna. Dívka byla trojicí podle policie zneužita celkem dvakrát. Když se v pozdních večerních hodinách vracela domů, podezřelí ji měli přepadnout a násilně ji umlčet. Následně došlo k prvnímu znásilnění dívky, které se podařilo útočníkům uprchnout, avšak byla opět dopadena a sexuálně napadena podruhé.

Kancelář státního žalobce již dle APA v rámci vyšetřování nařídila odebrání vzorků DNA od celkem 59 mužských obyvatel azylového centra v městě. Přinejmenším jeden muž již byl vzat do vazby.

Představitelé města chtějí případ hnát až k ministrovi vnitra

Policie vzhledem k probíhajícímu vyšetřování nezveřejnila žádné podrobnější informace o pachatelích, některá media však přišla s tvrzením, že podezřelí jsou afghánského a somálského původu.

Starosta Tullnu a jeho podporovatelé jsou navíc toho názoru, že regionální zákaz vstupu pro uprchlíky a žadatele o azyl je „příliš malým“ opatřením. Vyžádali si proto podle listu Austrian Nachrichten u rakouského ministra vnitra Wolfganga Sobotky slyšení u celostátního parlamentu, kde chtějí o celém případu podrobně informovat všechny poslance.

Rakousko patří mezi několik členských států Schengenu, které v reakci na uprchlickou krizi obnovily pohraniční kontroly. Zpočátku šlo o dočasné opatření, které již však bylo několikrát prodlouženo. Rakouský parlament tento týden rovněž schválil balíček opatření, které v zemi zakazují například šíření islámské svaté knihy Koránu nebo nošení celoobličejových závojů na veřejnosti, a to pod pohrůžkou pokuty ve výši 150 eur (4000 Kč).

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek