KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Ruská reportérka BBC obvinila vrcholného ruského politika ze sexuálního obtěžování

Reportérka BBC Farida Rustamová otevřeně obvinila ruského politika a člena Státní dumy Leonida Slutského ze sexuálního obtěžování během loňského rozhovoru. Reportérka si celý incident nahrála.

...

Rustamová se s Slutským setkala 24. března loňského roku kvůli rozhovoru na téma francouzských prezidentských voleb a návštěvy tehdejší kandidátky Marine Le Penové v Rusku.

K reportérčinu překvapení vrcholný ruský politik během rozhovoru radikálně změnil téma a začal jí navrhovat práci. Když žena odmítla, Slutský pokračoval stížností, že zraňuje jeho city, když ho nechce políbit.

„Oněměla jsem“ 

Když Rustamová odvětila, že má dlouholetého přítele, kterého doufá, že si jednoho dne vezme, Slutský oznámil, že je to skvělé, neboť bude jeho manželkou a Slutského milenkou. Poté ženu začal osahávat.


Farida Rustamová

Rustamová o incidentu říká, že v dané situaci nevěděla, jak se má zachovat. „Ztratila jsem slova, jen vydávala neurčité zvuky. Oněměla jsem,“ řekla.

Reportérka je třetí novinářkou, která se během dvou týdnů ozvala s podobným obviněním proti Slutskému. Dříve již vystoupila editorka ruské televize RTVI Yekaterina Kotrikadzeová a producentka relací o počasí Daria Zhuková.

Slutský jakákoli obvinění odmítá a hodlá se bránit soudní cestou, neboť považuje obvinění za objednaná a zcela lživá. Do karet mu hraje ruský přístup k sexuálním útokům, který je značně benevolentní a často viní samotnou oběť z celého incidentu. Dokonce i v případě znásilnění.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek