KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Saúdský duchovní přikládá ženám odpovědnost za znásilnění, protože jsou jeho příčinou

Kazatel ze Saúdské Arábie prohlásil, že si ženy mohou za to, jestliže jsou znásilněny. Ahmed Bin Saad Al Qarni řekl, že to ony jsou příčinou „obtěžování a cizoložství,“ jelikož k tomu muže podněcují.  Duchovní zveřejnil své kontroverzní prohlášení na svém Twitteru. 

...

„Neviňte muže,“ hlásá duchovní

V jednom z videí, které Al Quarni zveřejnil, prohlašuje: „Podívejte se na ženu v tomto videu. Přiměla muže k šílenství. Neviňte za to muže.“

„Pokud ji muž znásilní, přijde domů a bude plakat nad svou důstojností. Přísahám Bohu, že jsou ženy příčinou obtěžování a cizoložství. Podívejte se na ženu v tomto videu. Ona je ta, která zastavila muže řídícího vozidlo a ona je ta, která k němu přisedla do auta,“ řekl muslimský kazatel ve videu.

Dobrá žena nikdy „neopustí dům s make-upem na obličeji,“ tvrdí kazatel

„Žena, která opustí svůj dům s make-upem a voňavkou, je cizoložnice. Dobrá žena, která má na sobě kuchyňskou zástěru, nikdy takhle z domu neodejde. Neviňte muže,“ pokračoval Al Quarni. Jeho prohlášení přišlo poté, co byl zrušen dobročinný koncert egyptské zpěvačky Sherline na podporu dětí s rakovinou.

Saúdskoarabské úřady uvedly, že důvodem bylo to, že pořadatelé události nepodali žádost o povolení takové akce. Konzervativci v Saúdské Arábii proti koncertu spustili twitterovou kampaň. Saúdské úřady sice povolily po dvacetiletém zákazu koncertů pořádání těchto akcí, ale jen za účasti mužských zpěváků a hudebníků.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek