KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Šéf kolínské policie odvolán kvůli nezvládnutí novoročních útoků

Kolínský policejní velitel byl odvolán kvůli vlně kritiky, která se zvedla ohledně toho, jak policejní složky reagovaly sérii sexuálních útoků během novoročních oslav v centru města.
...

Policejní šéf Wolfgang Albers (60) byl během pátku informován spolkovým ministrem vnitra Ralfem Jägrem, že mu bude umožněno odejít do předčasného důchodu. Albers odvolání potvrdil ve svém prohlášení.

Konec kolínského policejního šéfa přichází jen den poté, co na veřejnost unikla policejní zpráva ukazující, že autority měly jen velmi málo, nebo vůbec žádné informace o útočnících.

„Z kontrol identity, které byly provedeno, bylo zjištěno, že většina lidí mohla předložit pouze svou registraci žadatele o azyl vydanou Spolkovou kanceláří pro migraci a uprchlíky (BAMF),“ píše se podle Die Welt v policejní zprávě z 2. ledna.

Albers byl obviněn ze snahy ututlat skutečnost, že se sexuálních útoků na ženy účastnili také uprchlíci čekající v Německu na azyl.

Podle svědků během novoročních oslav v centru Kolína zaplavilo hlavní náměstí na 1000 „silně opilých“ mužů „arabského, nebo severoafrického“ vzhledu. Dav následně začal odpalovat rachejtle a obtěžovat kolemjdoucí ženy.

Zatímco původní policejní zpráva tvrdila, že noc byla „poklidná“, protože „policejní složky byly dobře rozmístěny na kritických místech,“ lokální úřady později přiznaly, že zpráva nebyla pravdivá.

Kolínská policie ve čtvrtek v oficiálním prohlášení informovala, že na základně 121 kriminálních vyšetřování spojených s útoky zatkla 16 podezřelých osob. Podle posledních informací již byla odhalena totožnost 31 mužů, kteří měli v Kolíně sexuálně napadat a okrádat ženy, přičemž 18 z nich je prokazatelně uprchlíky.

 

Autor: ToD

Zdroj: Die Welt, presseportal.de, RT

 

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek