KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Šéfkuchařka z Velké Británie se „pochlubila“, že tajně vložila maso do jídla pro vegany

Šéfkuchařka z Velké Británie vyvolala pobouření poté, co se „pochlubila“, že podvedla skupinu veganů, když jim do jídla dala ne-veganské potraviny včetně masa. Laura Goodmanová, která vlastní restauraci Carlini v britském Shropshiru, na svůj Facebook napsala, že „zapřisáhlí vegani šli spát, přičemž věřili tomu, že jsou stále vegany“.

...

Místní veganská organizace se rozhodla uspořádat před restaurací protest

Šéfkuchařčino přiznání vedlo k rozčilené reakci uživatelů sociálních sítí, podle nichž by měla být Goodmanová za svůj „útok“ stíhána. Restauratérka zveřejnila své přiznání na facebookové stránce „The Boring Group“, načež se na ni strhla vlna kritiky. Za její čin ji odsoudili nejen vegani, ale i lidé, kteří maso jedí.


Restaurace získala na stránkách na Google stovky recenzí, přičemž se dostala na pouhou 1,1 hvězdičku z celkem pěti. „Osoba, která vlastní tuto restauraci, se může pochlubit tím, že podsouvá zákazníkům tajné přísady, aniž by dávala pozor na možné alergie zákazníků, kteří by měli být opravdu znepokojeni,“ napsal jeden z rozčilených recenzentů.

Místní veganská skupina Telford Vegan Action už naplánovala demonstraci před restaurací a rovněž požaduje její uzavření. „Jaké právo má Laura Goodmanová na to, aby dávala živočišné produkty do veganského jídla a pak se tím ještě chlubila na sociálních sítích?“ zeptal se organizátor akce Hope Lye. Podle některých uživatelů sociálních sítí se jedná o útok, který je hoden soudního řízení.

Goodmanová si na kritiku na Facebooku stěžovala s tím, že problém není na její straně

„Dala jste veganům (kteří vám věřili a pravděpodobně i zaplatili) ne-veganské jídlo, načež jste se s tím pochlubila na sociální síti ve skupině, která představuje poměrně široký průřez společností, za což jste byla zkritizována. Poté jste ale přišla s tím, že problém mají lidé ve skupině a ne vy a vaše trestuhodné chování?“ napsal jeden z kritiků.

„Nejsem vegan, ale kdyby někdo jiný byl, nikdy bych mu nenabídl ne-veganské jídlo. Já sám jsem sice konzervativcem lovícím lišky, ale vaše chování vnímám jako opovržlivé,“ napsal uživatel jménem Jonathan.


Goodmanová na Facebooku uvedla, že „zapřisáhlá veganka (pro niž jsem vařila celý den), šla spát s tím, že věřila, že je stále vegankou.“ 


Poté se však šéfkuchařka opravila a napsala, že místo „ona“ měla na mysli „oni“, protože se jednalo o celou skupinu strávníků. 

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek