KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Šokující rozhodnutí soudu: Migrant, který znásilnil chlapce, si „nejspíš nebyl svého činu vědom“

Zcela nečekaný verdikt vynesl soud, který se zabýval případem 20letého Iráčana Amira A., jenž v loňském roce znásilnil v jednom z rakouských bazénů 10letého chlapce. Obviněný ve své obhajobě tvrdil, že si vůbec neuvědomoval, že se dopouští trestného činu. Soud nejprve poslal muže na 6 let do vězení za sexuální napadení a znásilnění. Nyní však verdikt zrušil s tím, že musí být přezkoumáno, zda si násilník skutečně byl či nebyl znásilnění vědom. 

...

Znásilněný chlapec dodnes trpí posttraumatickou stresovou poruchou

Ke znásilnění došlo v bazénu Theresienbad v rakouském hlavním městě v prosinci loňského roku. Amir A. navštívil zařízení v rámci „výletu na podporu integrace“.  Muž si zde vyhlédl teprve 10letého chlapce, kterého zatáhl do šatny a brutálně znásilnil. Dítě utrpělo vážná zranění a neprodleně muselo být ošetřeno v místní dětské nemocnici. Malý chlapec dodnes trpí posttraumatickou stresovou poruchou.

Uspokojený migrant se následně vrátil zpět do bazénu, jako by se nic nestalo. Tam si pro něj přijela policie a mokrého v plavkách jej odvedla pryč. Na policii se Amir A. ke zločinu přiznal s tím, že jednal „z nouze,“ protože už čtyři měsíce neměl sex.

Soud dal za pravdu migrantově obhájci

Muž původem z Iráku následně stal před rakouským soudem, který jej odsoudil k 6 letům odnětí svobody. Jenže Nejvyšší soud své rozhodnutí později zvrátil s tím, že musí být znovu projednána poznámka násilníkova obhájce, podle něhož muž nevěděl, že chlapce znásilňuje a že se dopouští trestného činu.

Mužův obhájce totiž tvrdí, že soud neudělal dost proto, aby si všechna fakta k případu řádně ověřil. Násilník si podle slov právníka neuvědomoval, že sexuální uspokojení činil proti vůli dítěte. Původní trest byl tak zrušen a Amir A. nyní čeká ve vazbě na další soudní projednání.

Rodině chlapce bylo mezitím uznáno odškodnění ve výši 4700 eur (125 tisíc Kč). Matka chlapce, která je původem ze Srbska, uvedla, že se v ní po rozhodnutí soudu „vaří krev“.

Žena uvedla, že nyní hořce lituje, že svým pěti dětem říkala, aby se k uprchlíkům chovaly pohostinně, protože ona sama prchla do Rakouska před válkou. Případ vyvolal pobouření napříč Rakouskem i celou Evropou a zároveň přidal vodu na mlýn různým pravicovým a anti-migračním uskupením.


Autor: ElS

Zdroj: Express

Foto: EPA

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek