KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Statistika: Počty obětí teroristických útoků v západní Evropě v letech 1970-2015

Jen v roce 2015 zemřelo v západní Evropě v důsledku teroristických útoků 150 lidí, nejnásilnějším rokem byl rok 1988, kdy zemřelo téměř 450 lidí. Daty ohledně počtu obětí teroristických útoků se zabývá Globální teroristická databáze (GTD), která už sčítá i letošní oběti. 

...

Data se týkají západní Evropy

Globální teroristická databáze monitoruje všechny teroristické útoky či pokusy o teroristické útoky na světě a nabízí veřejnosti kompletní databázi těchto incidentů. Ve světle událostí letošního a loňského roku se jako velmi zajímavé jeví srovnání počtu obětí terorismu v západní Evropě za posledních 45 let.

Západní Evropa je GTD definována těmito státy: Rakousko, Belgie, Kypr, Dánsko, Finsko, Francie, Německo, Velká Británie, Řecko, Island, Irsko, Itálie, Lucembursko, Malta, Nizozemsko, Severní Irsko, Norsko, Portugalsko, Španělsko, Švédsko, Švýcarsko a Vatikán.


Statistika ukazuje, že loni zemřelo v západní Evropě na následky teroristických útoků 150 osob. V roce 2004 to bylo 196 osob, z čehož 191 bylo obětí teroristických útoků v Madridu.

Vůbec nejsmrtelnějším byl rok 1988, kdy si akce teroristů v západní Evropě vyžádaly téměř 450 obětí. 270 z nich byli pasažéři letu Pan Am, který se stal obětí bombového útoku a zřítil se na skotské Lockerbie.

Data z letošního roku ještě nebyla organizací GTD ověřena, pokud však bude současný trend teroristických útoků pokračovat a k Bruselu a Nice se do konce roku přidají ještě další místa, je velmi pravděpodobné, že počet obětí překoná 150 z loňského roku.


Aktualizovaná tabulka, rok 2016 zatím nebyl ze strany GTD ověřen

Islámský terorismus má na data velký vliv

Velký vliv na tato data má islámský terorismus, který od roku 2004 výrazně ovlivnil tvář západoevropského terorismu a má také na svědomí drtivou většinu všech obětí.


Aktualizovaná tabulka s údaji o islámském terorismu

GTD nabízí údaje o celosvětovém terorismu za posledních 45 let. Hodnota intenzity je kombinací počtu mrtvých a zraněných během jednotlivých incidentů:


Stejná mapa obsahující však pouze teroristické útoky provedené v loňském roce:Autor: ElS

Zdroj: Datagraver/GTD

Foto: Nation of Change

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek