KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Střety s povstalci v Myanmaru si vyžádaly 47 mrtvých

Střety s etnickými povstalci v severním Myanmaru stály život 47 vládních vojáku. Boje s rebely Kokang začaly v pondělí v městě Laukkai, nedaleko hranic s Čínou. Nepokoje vyvolávají etnické skupiny, které se snaží o větší autonomii.
...

Mrtví a zranění neustále přibývají

Od pondělí je nahlášeno již 73 mrtvých vojáků a několik desítek zraněných. Informace o úmrtích v řadách rebelů zatím nejsou. Kokangské partyzánské síly provedly dobré vojenské manévry s využitím desítek těžkých zbraní, včetně protiletadlových kulometů. Několik etnických skupin v Myanmaru se snaží o větší autonomii. V posledních letech vypukla řada dlouhodobých konfliktů, ale i přes značné úsilí vlády zatím nebylo dosaženo mírové dohody. Konflikt z tohoto týdne je tak jenom pokračováním.

Čína doufá, že střety neohrozí hranice

Myanmarský tisk dnes napsal, že vládním sílám se podařilo zmařit snahu rebelů Kokang ve městě Laukkai a situaci vrátit do normálu. CNN se nepodařilo zprávu nezávisle ověřit. "Boje v Laukkai z tohoto týdne přiměly některé obyvatelé k útěku přes hranici do čínské provincie Jun-nan," řekl Hua Chunying, mluvčí čínského ministerstva zahraničí. "Doufáme, že příslušné strany v severním Myanmaru vyřeší své spory prostřednictvím mírových rozhovorů a zabrání tomu, aby střety eskalovaly a ovlivnily stabilitu hranic," dodal Hua Chunying.

Autor: Jil, CNN
Ilustrační foto: Israel Defense Forces CC BY-SA 2.0

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek