KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Švédská policie byla při zatýkání podezřelých ze stockholmského útoku napadena kameny

Na švédské policisty vyšetřující páteční smrtelný útok ve Stockholmu začali obyvatelé problematické přistěhovalecké čtvrti sousedící s nechvalně známým předměstím Rinkeby, které bylo již několikrát označeno jako no-go zóna, údajně házet kameny.

...

Zásah v domě, kde bydlel stockholmský útočník

Policisté z protiteroristické jednotky se stali terčem útoku, když se snažili zatknout dva podezřelé: ženu a jejího 17letého syna. Ti bydleli ve stejném domě jako hlavní podezřelý ze stockholmského útoku, kterým je již zadržený 39letý muž.

Jeden ze zasahujících policistů Abdalláh Ahmed oznámil, že byl v sobotu večer při zásahu ve čtvrti Tensta spolu se svými kolegy „vystaven útoku kameny“.

Policista muslimského vyznání Ahmed k tomu ještě na svém Facebooku doplnil: „Někteří lidé jsou nepoučitelní. Co se týká teroru, tak bych chtěl čistou švédštinou říci: Jděte už k čertu. Každý den musím myslet na oběti útoků.“

Nemodlete se za Švédsko. Zastaňte se Švédska, bojujte za Švédsko a zemřete za Švédsko,“ dodal Ahmed.

Údajný útok kameny na zasahující policisty při zatýkání podezřelých teroristů pro britská média potvrdil i další zasahující policista, který si přál zůstat v anonymitě.

V oblasti jsou časté střety s policií

Stockholmská čtvrť Tensta leží v blízkosti předměstí Rinkeby osídleném převážně přistěhovalci, kteří letos v únoru dva dny vyprovokovávali střety s policií, zapalovali auta a na policisty házeli kameny.

Tyto střety vyvolaly velkou mediální pozornost, protože k nim došlo několik dní po kontroverzním projevu amerického prezidenta Donalda Trumpa, který se odkazoval na blíže nespecifikované teroristické útoky, o kterých se domníval, že k nim ve Švédsku došlo.

Minulý týden v pátek terorista ve Stockholmu ukradl nákladní automobil a vjel s ním na přeplněnou nákupní třídu. Při tomto útoku zemřeli čtyři lidé.

Švédská policie následně zadržela muže původem z Uzbekistánu, který je podezřelý, že právě on útok provedl.


Autor: jil

Zdroj: Daily Express / Daily Mail

Foto: Facebook / Daily Mail

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek