KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Trump byl 11 minut bez svého účtu na Twitteru. Deaktivoval ho odcházející zaměstnanec

Účet amerického prezidenta Donalda Trumpa na sociální síti Twitter byl deaktivován zaměstnancem této společnosti, který firmu opustil. Účet byl deaktivován ve čtvrtek večer po dobu 11 minut, než byl zase obnoven. Twitter nejprve uvedl, že se jednalo o omyl tohoto pracovníka, později však potvrdil, že zaměstnanec tou dobou firmu opouštěl. To vyvolává spekulace, že se mohlo jednat o úmysl. 

...

Twitter provádí kroky k tomu, aby „zabránil opakování situace“

Trump má na Twitteru celkem 41,7 milionu sledujících, kteří sledují jeho častá, mnohdy dosti kontroverzní prohlášení na účtu @realdonaldtrump.

Uživatelé, kteří se chtěli na Trumpův účet podívat, obdrželi hlášení, že „uživatel neexistuje.“


Foto: Twitter/Daily Mail

„Zjistili jsme, že byl účet deaktivován zaměstnancem zákaznické podpory, který tak učinil v poslední den výkonu své práce pro Twitter. Provádíme vyšetření této záležitosti a zároveň podnikáme kroky k tomu, abychom zabránili opakování takovéto situace,“ uvedla společnost ve svém prohlášení. Zástupce společnosti odmítl záležitost dále komentovat. Na žádost o připomínky mezitím neodpověděl ani Bílý dům.


Uživatelé se nyní ptají, jak je možné, že zaměstnanci Twitteru mohou s důležitými účty takto manipulovat

Čtvrteční incident vyvolal řadu otázek ohledně toho, jakým způsobem Twitter zabezpečuje prezidentův účet i další účty, které by mohly ovlivnit události ve světě.

Incident přišel v okamžiku, kdy technologické společnosti včetně Twitteru čelí silné kritice ze strany amerických zákonodárců ohledně šíření ruské propagandy a dezinformační kampaně.

Dočasná deaktivace prezidentova účtu tak vyvolala další vlnu kritiky vůči Twitteru, zatímco není jasné, kolik zaměstnanců má možnost mazat účty nebo s nimi jiným způsobem manipulovat.

Uživatelé Twitteru byli zmateni tím, co mohlo výpadek způsobit a do doby, než vydal Twitter oficiální prohlášení, vzniklo mnoho spekulací. Mezi nimi například i to, že účet deaktivoval sám prezident. Někteří lidé si z celé záležitosti udělali legraci a mnozí zmizení Trumpova účtu uvítali. 


Díky nejlepšímu triku účtu Donalda Trumpa jsme všichni doufali v to, že neexistuje," napsala jedna z uživatelek. 

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek