KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Turista trpící větry donutil nízkonákladové letadlo nouzově přistát

Kuriózní důvod k nouzovému přistání dostal pilot nízkonákladového letounu společnosti Transavia Airlines mířícího z Dubaje do Amsterdamu. Jeden z pasažérů vypouštěl větry natolik silně, že vyvolal menší bitku nespokojených spolupasažérů.

...

Mužovo neustálé vylučování plynů bylo příliš na dva Holanďany, kteří se muže nejprve snažili přivést k rozumu a následně na něj kvůli jeho ignoranci zaútočili. K překvapení mnohých se k celé záležitosti nijak nehlásila posádka letadla. Až po začátku bitky kapitán rozhodl, že nouzově přistane na letišti v rakouské Vídni.

Zde na letadlo již čekala policejní ochranka, která letadlo prozkoumala spolu s psím doprovodem. Policie však kupodivu z letadla nevyvedla jen oba Holanďany, kteří muže napadli, ale i dvojici žen, které s incidentem neměly nic společného, jen seděly o pár sedadel vedle ve stejné řadě.


Aerolinka si však vyvedením žen přidělala spoustu potíží, neboť Holanďanka a Maročanka hodlají celý případ dovést k soudu. Nora Lacchab, která je studentskou práv v Rotterdamu, se nechala slyšet, že vyvedení bylo „ponižující“ a hodlá proti tomuto aktu zakročit. „Neměly jsme s celou situací nic společného a od incidentu se distancujeme. Neměly jsme tušení, co je to za kluky, jen jsme měly smůlu, že jsme seděly hned vedle. Musím říct, že posádka situaci hodně podnítila,“ prohlásila jedna z vyvedených dívek.

Všichni vyvedení lidé nebyli policií zatčeni, neboť neporušili rakouské právo. Byl jim však zakázán přístup do jakýchkoli dalších letů Transavia Airlines, která tvrdí, že dívky byly do bitky rovněž zapleteny. „Naše posádka musí zajistit bezpečnost letu. Pokud pasažéři představují riziko, je okamžitě zasaženo, na což jsou naši lidé vycvičení. Velmi dobře znají své limity. Transavia proto pevně stojí za svou posádkou a piloty,“ tvrdí letecká společnost v oficiálním prohlášení.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek