KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Twitter testuje delší formát příspěvků s dvojnásobným limitem počtu znaků

Sociální síť Twitter známe především pro její stručnost, která je jejím charakteristickým rysem. Váš příspěvek může obsahovat 140 znaků a ani o jeden navíc.

...

To se však nyní možná změní. Twitter totiž uvedl, že hodlá otestovat rozšíření textového limitu na dvojnásobek, tedy 280 znaků.

Cílem tohoto kroku je dle Twitteru eliminace překážek, kvůli kterým lidé nepřispívají na síti častěji. Jedna z těchto výrazných bariér je podle jeho interního výzkumu právě přísný limit počtu znaků.

„Když lidé nemusí cpát své myšlenky do 140 znaků a naopak jim dokonce zbyde ještě několik nevyužitých, zaznamenáváme větší počet přispívajících,“ napsal Twitter na svém blogu.

Tlak investorů roste

Jedná se o velmi významný moment v 11leté historii této sociální sítě, která nyní přemýšlí nad tím, jak svou službu pozměnit tak, aby se zároveň neodcizila uživatelům, kteří ji mají v oblibě právě pro její stručný formát.

S 328 miliony uživatelů Twitter čelí kritice za svou neschopnost přilákat více lidí. Investoři jsou čím dál nervóznější, protože zpomalení růstu počtu uživatelů již zasáhlo také celkové příjmy společnosti.

První známka snahy o rozšíření povoleného počtu znaků přišla minulý rok, kdy Twitter povolil zveřejňování fotografií a gifů, aniž by je započítával jako znak.

Ne všichni rozhodnutí schvalují

V současnosti se síť připravuje na reakce lidí, kteří s příspěvky o 280 znacích nebudou souhlasit. „Chápeme, že protože mnoho z vás naši síť využívá již léta, mohlo vzniknout jakési emoční pouto k 140 znakům. My jsme ale vyzkoušeli nový limit, viděli jsme, jakou moc má, a následně jsme si tento nový, nicméně stále stručný, limit zamilovali,“ uvedl Twitter.

Negativní reakce na sebe však nenechaly dlouho čekat. Někteří uživatelé například psali, že se jedná o „příšerný nápad“.

Méně omezující limit vede k častějším příspěvkům

Twitter ve své argumentaci stále zdůrazňuje lidi, kteří své příspěvky píší primárně v japonštině, čínštině a korejštině, což jsou jazyky, jejichž abeceda umožňuje vyjádřit více myšlenek v méně znacích. Tito uživatelé na problémy s omezením znaků naráží méně často, což dle Twitteru vede k častějšímu sdílení příspěvků.

A když tedy bude limit pro počet znaků navýšen, budou se s těmito problémy potýkat méně často také anglicky mluvící uživatelé, kteří ve svých příspěvcích zpravidla využívají více znaků. To by poté mohlo vést také k jejich pravidelnějšímu přispívání.

Testy nového limitu budou zahájeny v malých skupinách uživatelů po celém světě. Firma zatím neprozradila, zda bude změna v budoucnu zavedena celosvětově pro všechny uživatele.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek