KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

V Německu začal soud s Afgháncem, který ubodal ženu kvůli konverzi ke křesťanství

V Traunsteinu v jižním Německu byl v úterý zahájen soudní proces s afghánským žadatelem o azyl, který je obžalován z ubodání matky čtyř dětí. Rozzuřilo ho, že žena konvertovala od islámu ke křesťanské víře.

...

Zavraždil ji před jejími malými dětmi

Obžaloba viní 30letého muže, jehož identita nebyla zveřejněna, že zavraždil ženu, která rovněž pocházela z Afghánistánu, před jejími dvěma dětmi. Hlavním důvodem bylo, že se jej žena pokoušela přemluvit, aby se rovněž vzdal své islámské víry.

Mladý muslim 29. dubna loňského roku před supermarketem v jihoněmeckém městě Prien u jezera Chiemsee napadl afghánskou ženu a 16krát ji bodl nožem o délce 20 centimetrů. Žena byla bezprostředně po útoku převezena do nemocnice, kde však na následky poranění zemřela.

Policii se bezprostředně po činu podařilo útočníka zadržet. Ještě před jejím příjezdem se snažili muže zastavit svědkové incidentu, kteří na něj hodili nákupní vozík.

Útoku předcházela žádost napadené 38leté Afghánky, která se útočníka zeptala, jestli nechce stejně jako ona konvertovat ke křesťanství. To muž podle oznámení vyšetřovatelů považoval za „neslučitelné se svojí muslimskou vírou“.

Vraždu své matky sledovaly dvě ženiny děti ve věku 5 a 11 let. Její další dvě děti jsou již dospělé.

Vybíjel si i frustraci z hrozby deportace?

K této vraždě došlo v době, kdy byla německá společnosti vnitřně rozpolcená kvůli masové vlně více než milionu uprchlíků, kteří do země od roku 2015 přišli převážně z válkou zmítané Sýrie, Iráku a Afghánistánu.

Muž se po svém zadržení bránil, že jeho jednání vyplývalo z frustrace kvůli hrozbě deportace. Jeho žádost o azyl totiž byla zamítnuta.

První tři měsíce po zatčení byl útočník izolován na psychiatrii a pak byl převezen do běžné vazební věznice.

Soud by měl o osudu Afghánce rozhodnout ve čtyřech dnech. Za vraždu v Německu pachatelům hrozí doživotí. Odsouzení však většinou bývají z vězení propuštěni po 15 letech trestu.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (1 příspěvků)

Komentáře (1)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek
V Sýrii válka skončila, je čas jít domů. Byly to přece takzvaní uprchlíci. Pokud je Německo nedeportuje, tak tos ním dopadne hodně špatně. Už teď tam vznikají no-go zóny a kriminalit aje na vzestupu http://www.epshark.cz/clanek/210/nemecko-policie-je-proti-zlocinnym-gangum-ze-stredniho-vychodu-bezmocna