KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

VIDEO: Egyptská tanková posádka zachránila 50 lidí před smrtí zničením vozu s výbušninami

Hrdinné posádce tanku z Egypta byla připsána záchrana zhruba 50 lidí poté, co zabránila útoku automobilem naloženým výbušninami. Posádka spatřila automobil, který se vysokou rychlostí přibližoval ke kontrolnímu vojenskému stanovišti v Severním Sinaji a vydala se mu v ústrety. 

...

Auto bylo naloženo zhruba 100 kilogramy výbušnin

V automobilu naplněném zhruba 100 kilogramy výbušnin seděli čtyři ozbrojenci, kteří měli v plánu napáchat co největší škody. Jenže posádka tanku si vozidla včas všimla a vyjela k němu, aby se jej pokusila zničit ještě před tím, než by se vozidlo dostalo blíže k zamýšleným obětem.

Jakmile civilisté jedoucí v okolních autech uviděli, že se něco děje, začali z místa prchat. Tank poté ještě několikrát přejel podezřelé vozidlo a poté popojel o kus dál. V zápětí došlo k velké explozi, která vyslala mohutnou rázovou vlnu přes poušť.

Na místě zemřelo 7 civilistů včetně dvou dětí. Pokud by však posádka tanku nezareagovala včas, obětí by bylo daleko více. Mluvčí egyptské armády uvedl, že díky této akci bylo zachráněno až 50 civilistů spolu s členy vojenské posádky.


Egyptští vojáci stále bojují proti teroristickým buňkám

„Ozbrojené síly znovu poukázaly na to, že takovéto teroristické činy jen posilují naše odhodlání pokračovat v boji proti terorismu na našem milovaném Sinaji,“ řekl mluvčí. „Ozbrojené síly budou nadále obětovat vše, co je nám vzácné, životy našich synů, abychom zachovali a ochránili tento národ a jeho skvělé obyvatele,“ dodal mluvčí.

Egyptská armáda už dlouho vede na Sinaji bitvu proti povstalcům, kteří podporovali ISIS. V rámci nové kampaně vedené proti nim bylo zabito více než 40 teroristů. Vojáci nyní na místech, odkud teroristy vyhnali, pro jistotu zůstávají namísto toho, aby se stáhli, jako tom bylo v předešlých kampaních.

ISIS pravidelně útočí především na vojenská a policejní stanoviště, k poslednímu útoku došlo dne 7. července, kdy zahynulo nejméně 21 vojáků.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek