KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

VIDEO: Skrytá kamera ukázala, jak se antifašisté z Antify připravují na násilné protesty

Konzervativní komik a komentátor Steven Crowder z USA uvedl, že se jemu a jeho producentovi podařilo infiltrovat do antifašistického hnutí Antifa a natočit video, které ukazuje, jak se členové skupiny připravují na násilné protesty. 

...

Ve videu se hovoří o taktice protestu i přístupu ke zbraním

Crowder, který je bývalým přispěvatelem televizní stanice Fox News, vydal 11minutové video, které odhalilo, jak Antifa naplánovala útok proti účastníkům akce konzervativního politického komentátora Bena Shapira na Univerzitě v Utahu.

Video údajně zobrazuje transgender ženu (podle Crowdera členku Antify), která dává komentátorově spolupracovníkovi nůž a s ním i pokyny, jak se chovat během plánovaného protestu. „Běžné oblečení, tvrdá taktika. Myslím si, že nebudou vědět, co je zasáhlo. Nejsou připraveni na to, co plánujeme,“ tvrdí údajná organizátorka akcí Antify v jednom okamžiku.

Na dalším záběru ve videu žena říká: „Mám pistoli, očekáváme ještě dvě AK(pušky).“ Poté je střih a žena jen dodá: „Udělej, co musíš.“ Způsob, jakým jsou záznamy z natáčení upraveny, však ztěžuje pochopení celkového kontextu, v němž byla prohlášení učiněna.

„Věta ‚Udělej, co musíš,' může zahrnovat podněcování násilí vůči komukoliv, kdo je nazýván nacistou. Za nacistu označují i Bena Shapira,“ řekl Crowder. Shapiro, který je židovské víry, je zakladatelem a šéfredaktorem konzervativní webové stránky Daily Wire. Jeho nedávná vystoupení na Kalifornské univerzitě v Berkeley i v dalších univerzitních kampusech vyvolala protesty s tím, že jej demonstranti označili za „fašistu.“

Crowden poskytl nahrávku policii, ta ji uvítala

Crowdenova nahrávka rovněž obsahuje zvukový záznam slov údajného stoupence Antify, který vystupuje pod pseudonymem Clark a říká, že rozdíl mezi Antifou a jinými skupinami aktivistů je „ochota reagovat násilím.“

Komik uvedl, že své tajné záběry předal policii, která mu za ně byla „vděčná.“ Zároveň však zkritizoval některé novináře z předních médií, kteří o jeho materiál nejevili zájem. 

Členové Antify si během protestů obvykle zakrývají tváře a na demonstrace chodí v černém oblečení. V posledních dvou letech se členové organizace zúčastnili řady protestů včetně demonstrace během inaugurace amerického prezidenta Donalda Trumpa, kde bylo zatčeno více než 200 lidí.

Organizace, jejíž odnože jsou i v mnoha dalších státech světa, se v USA ocitá na hraně označení za teroristickou skupinu. Právě za teroristickou organizaci si ji přeje označit mnoho Američanů.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek