KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Zbraň použitá střelcem v Mnichově byla koupena na „dark webu“, pochází ze Slovenska

Vyšetřovatelé páteční střelby v Mnichově uvedli, že útočník vraždil při útoku zbraní pocházející ze Slovenska, kterou koupil na internetovém černém trhu, kterému se přezdívá „dark web“ (temný web). Jednalo se o 9mm pistoli značky Glock, kterou do Německa propašoval sám 18letý útočník Ali Sonboly. 

...

Vrah trávil na internetu dlouhé hodiny

Sériové číslo zbraně bylo seškrábáno, policii se však podařilo dohledat certifikační známku pistole Glock 17, která pocházela ze Slovenska. Předpokládá se, že zbraň použitá k zastřelení devíti lidí byla replikou, která byla přeměněna na zbraň s ostrou municí.

Pistole byla nelegálně zakoupena na dark webu, na který se člověk dostane jen přes heslo a speciální prohlížeč. Na tomto internetovém podsvětí koluje mnoho nelegálních položek, jako například drogy nebo dětské porno.

Sonboly podle vyšetřovatelů trávil mnoho hodin uzavřený ve svém pokoji, kde hrál násilné počítačové hry a brouzdal po internetu. Policie jeho počítač, který sdílel i se svými rodiči a mladším bratrem, později zabavila.

Útočník se dva měsíce léčil na psychiatrii

Průzkumem pevného disku Sonbolyho počítače jsou vyšetřovatelé schopni zjistit, kde byla zbraň koupena a kdo se podílel na vyřizování prodeje i na tom, jak se pistole dostala ze Slovenska do Německa. Německo má ohledně držení zbraní velice přísné zákony a Sonboly by ji proto legálně držet nemohl.

Mladík podle vyšetřovatelů trpěl psychickými poruchami, dva měsíce dokonce strávil na oddělení psychiatrické jednotky na klinice v Harlachingu, kde se léčil s depresí a poruchami pozornosti.

Policie v jeho počítači našla také manifest masového vraha Anderse Breivika. Sonboly vraždil přesně v den pátého výročí masakru, při kterém Breivik zastřelil v Norsku 77 lidí.


Autor: ElS

Zdroj: Daily Mail

Foto: Wikimedia

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek