KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Žena z Itálie se provdala sama za sebe, stala se tak další vyznavačkou takzvané sologamie

Může mít pohádka šťastný konec i bez prince na bílém koni? Podle vyznavaček a vyzavačů takzvané sologamie určitě. Příkladem může být 40letá Laura Mesiová z Itálie, která si během klasického svatebního obřadu vzala sama sebe. Manžel byl jedinou věcí, která na bohaté svatbě chyběla. 

...

Obřad není právně platný

Italka se jako správná nevěsta zúčastnila obřadu v bílých šatech, nechyběl ani třípatrový dort a celkem 70 hostů. „Pevně věřím tomu, že každý z nás musí v první řadě milovat hlavně sám sebe,“ uvedla Meisová, která se živí jako fitness trenérka. „Můžete mít pohádku i bez prince,“ dodala odhodlaná žena.


Foto: Micaela Martini

I když krom absence ženicha vypadala svatba zcela realisticky, nemá žádnou právní váhu. Laura se však stala součástí narůstajícího trendu nazvaného „sologamie,“ který se začíná vyskytovat v zemích po celém světě. Zastánci podobných ceremonií říkají, že se jedná o sebelásku i přijetí sebe sama s tím, že takováto stvrzení vztahů jsou obvykle vyhrazena jen pro zasnoubené páry.

Fitness trenérku z Itálie napadla myšlenka vzít si sebe samu před dvěma lety po ukončení 12letého vztahu. „Řekla jsem svým přátelům a rodině, že pokud do svých 40. narozenin nenajdu svou spřízněnou duši, tak si vezmu sama sebe,“ řekla Laura v rozhovoru pro italský deník La Repubblica.


Foto: Micaela Martini

„Pokud jednoho dne najdu člověka, s nímž si budu moci naplánovat budoucnost, pak budu ráda. Ale mé štěstí na něm nezávisí,“ dodala „novomanželka.“ Mesiová se podle všeho stala první Italkou, která uspořádala takovýto svatební ceremoniál, prvním Italem se stal muž jménem Nello Ruggiero, který si sám sebe vzal v Neapoli v květnu letošního roku.

V Japonsku, USA i v Kanadě fungují agentury zprostředkovávající sólo sňatky

Sologamie, tedy stav, kdy člověk jednoduše nehledá nebo nepotřebuje žádného životního partnera a je šťastný i jen sám se sebou, je velice populární i v Japonsku. Místní cestovní agentura zahájila v roce 2014 pořádání svatebních obřadů pro svobodné ženy a trend je zde stále častější. První podobné případy se odehrály už v roce 1993 a inspirovaly řadu knih i seriálů.

V USA slouží jedincům uznávajícím sologamii agentura I Married Me, v Kanadě je to agentura Marry Yourslef z Vancouveru, která úspěšně funguje už více než rok. Ne všichni však tento trend vítají. Podle některých se jedná o přehnaný narcismus, jiní to vnímají jako zbytečné poddávání se patriarchální instituci.


Foto: Micaela Martini

Ani Mesiová se nevyhnula kritickým komentářům, které však přijala s úsměvem. „Pokud si chcete vzít sebe sama, potřebujete určité množství peněz, podporu okolí a především špetku šílenství,“ řekla Laura.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek